• ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

    Zaufanie
    Profesjonalizm
    Doświadczenie

  • ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

    Zaufanie
    Profesjonalizm
    Doświadczenie

  • ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

    Zaufanie
    Profesjonalizm
    Doświadczenie

  • 1
  • 2
  • 3
  • 
ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

    Zaufanie
    Profesjonalizm
    Doświadczenie

  • 1

Faktura wystawiona za pomocą KSeF musi być zgodna z opublikowaną strukturą. Obecnie jest to struktura (2). Obowiązkowe elementy "zwykłej" faktury określa art. 106e ustawy o VAT. 

 

Obowiązkowe elementy faktury ustawy o VAT

Lp.

Poprawnie wystawiona faktura powinna zawierać:

1

2

1. datę jej wystawienia
2. kolejny numer nadany w ramach jednej lub więcej serii, który w sposób jednoznaczny identyfikuje fakturę
3. imiona i nazwiska lub nazwy podatnika i nabywcy towarów lub usług oraz ich adresy
4. numer, za pomocą którego podatnik jest zidentyfikowany na potrzeby podatku (w przypadku WDT i świadczenia usług, dla których zobowiązanym do zapłaty podatku od wartości dodanej jest usługobiorca, numer ten zarejestrowany podatnik VAT UE poprzedza kodem PL)
5. numer, za pomocą którego nabywca towarów lub usług jest zidentyfikowany na potrzeby podatku lub podatku od wartości dodanej, pod którym otrzymał on towary lub usługi (lub ewentualnie numer z właściwym dwuliterowym kodem, za pomocą którego nabywca towaru lub usługi jest zidentyfikowany na potrzeby podatku od wartości dodanej w danym państwie członkowskim - w przypadku WDT i świadczenia usług, dla których zobowiązanym do zapłaty podatku od wartości dodanej jest usługobiorca)
6. datę dokonania lub zakończenia dostawy towarów albo wykonania usługi lub datę otrzymania całości bądź części zapłaty przed dokonaniem sprzedaży, o ile taka data jest określona i różni się od daty wystawienia faktury
7. nazwę (rodzaj) towaru lub usługi
8. miarę i ilość (liczbę) dostarczonych towarów lub zakres wykonanych usług
9. cenę jednostkową towaru lub usługi bez kwoty podatku (cenę jednostkową netto)
10. kwoty wszelkich opustów lub obniżek cen, w tym w formie rabatu z tytułu wcześniejszej zapłaty, o ile nie zostały one uwzględnione w cenie jednostkowej netto
11. wartość dostarczonych towarów lub wykonanych usług, objętych transakcją, bez kwoty podatku (wartość sprzedaży netto)
12. stawkę podatku lub podatku od wartości dodanej
13. sumę wartości sprzedaży netto, z podziałem na sprzedaż objętą poszczególnymi stawkami podatku i sprzedaż zwolnioną od podatku
14. kwotę podatku od sumy wartości sprzedaży netto, z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku
15. kwotę należności ogółem

 

Te elementy w strukturze faktury są oznaczone jako obowiązkowe lub opcjonalne. Podatnicy muszą być przygotowani, że będą wypełniać pola dotyczące informacji, których nie zamieszczali dotychczas, gdyż ustawodawca wymaga wskazania, czy dane pole dotyczy podatnika, poprzez wpisanie odpowiedniej liczby (np. procedura marża).

Źródło:https://inforfk.pl/

Warszawa